Lubicie grać w gry? Bo my bardzo! Zawsze wybieramy te, z których trzeba wykazać się strategicznym myśleniem. Dzieci to uwielbiają, tym bardziej, jak wygrywają. Gry logiczne cechują się tym, że każda z nich ma inną dynamikę, dzięki czemu można dobrać zabawę do charakteru oraz usposobienia dziecka. Nasi chłopcy mają różny temperament, ich charaktery dopiero kształtują się, ale każdy z osobna jest uparciuch i dąży do celu. Kiedy grają, to każdy z nich chce wygrać, więc grają do czasu kiedy każdy z nich zdobędzie pierwsze miejsce.
Karty Grabowskiego
znamy nie od dzisiaj! Są z nami od bardzo dawna. Przez ostatni czas gramy sobie
w gry i łamigłówki z wykorzystaniem właśnie Kart Grabowskiego. Podobnie jak w
inne zestawy podstawowe znajdziemy książkę z instrukcjami 6 gier i 60
łamigłówek, jak również pudełko, w którym znajduje się talia 36 kart w trzech
kolorach, 36 patyczków do liczenia w trzech kolorach, 4 pionki oraz kostka
do gry. Możemy również zaopatrzyć się w zestaw rozszerzony, w którym znajdziemy
dodatkowo książkę zawierającą aż 35 gier z dokładnie z ich opisem. Łamigłówki i
gry przedstawione w książce uczą dzieci w prosty sposób matematyki oraz
logicznego myślenia poprzez zabawę. Karty
Grabowskiego Gry logiczne to talia specjalnych kart wraz z
akcesoriami i wiele różnorodnych gier z ich wykorzystaniem. Każdy, kto ukończył
pięć lat zachęcany jest do wspólnej zabawy!
Scenariusz gry wzorowany jest na przykładzie gry Statki. W
tej wersji budujemy statki z czerwonych kart. Każdy z graczy układa
swoją planszę i rozmieszcza w niej swoją flotę. Gracze na przemian
odkrywają karty przeciwnika. Gracze biorą sobie po 18 kart: 6 czerwonych, 6 niebieskich oraz 6 zielonych. Prowadzący ustawia się tyłem do rozkładanych kart, a jego przeciwnik układa ze wszystkich swoich kart planszę o wymiarach 3x6. Na tej planszy rozmieszczamy swoją flotę złożoną z trzech statków: 1-kartowego, 2-kartowego oraz 3-kartowego. Statki nie mogą być umiejscowione bezpośrednio jeden obok drugiego.Karty zielone i niebieskie tworzą morze.
Gdy przeciwnik prowadzącego skończył układanie planszy, następuje zamiana ról: teraz prowadzący układa swoją planszę. Gracze na przemian odwracają karty - po jednej - na planszy przeciwnika. Postępują tak dotąd, aż jeden z graczy odkryje wszystkie czerwone karty na planszy przeciwnika. Trzeba mieć również to na uwadze, że gra może zakończyć się remisem.
Prowadzący przyznaje graczom punkty: 1 punkt - za odkrycie 6 kart czerwonych na planszy przeciwnika. Po punkcie - za każdą kartę czerwoną odkrytą na planszy przeciwnika. Kiedy skończy się rozgrywka i każdy z graczy otrzyma zasłużoną liczbę punktów, to możemy rozpocząć kolejną rozgrywkę na takich samych zasadach. Trzeba również pamiętać (o czym czasami zapominamy sami), że pomiędzy rozgrywkami gracze wymieniają patyczki u prowadzącego (5 patyczków żółtych, to 1 patyczek czarny, 2 patyczki czarne to 1 patyczek czerwony). Po zakończeniu ostatniej rozgrywki, każdy z graczy liczy swoje punkty. Zwycięża ten gracz, który ma ich najwięcej. Zwycięzca zdobywa tytuł ADMIRAŁA - potrafił najszybciej namierzyć statki przeciwnika.
Osobiście również uwielbiam tę grę, bo przypomniały mi się czasy, kiedy graliśmy w szkole w statki. Rysowaliśmy zawzięcie kwadraty na kartkach w kratkę i budowało się swoje floty. Eh.. to były czasy! Teraz z przyjemnością gramy w grę Admirał, a chłopcy bardzo szybko pojęli o co w niej chodzi.
Mieliście możliwość poznać tę grę?
Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
pozostawisz komentarz pod postem
udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ)
zaobserwujesz mojego Facebooka ;
zaobserwujesz mojego Instagrama ;
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz